ZAJĘCIA EKOLOGICZNE - RELACJA

26.X.2016 gościliśmy w przedszkolu Panią Beatkę, która we współpracy z Fundacją Recal realizuje „Przedszkolny projekt recyclingowy”.

Pani Beatka przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia na temat prawidłowego segregowania odpadów. Dzieci najpierw wysłuchały pogadanki, dlaczego trzeba dbać o środowisko i w jaki sposób można to robić. Przekonały się, jak ważna jest czynność dbania o środowisko dla zdrowia każdego z nas. Zapoznały się z trzema typami odpadów. Następnie miały okazję samodzielnie posegregować odpady – wrzucały ilustracje do odpowiedniego pojemnika, zgodnie z oznaczeniem. Sprawiło im to ogromną radość – przekonały się, że potrafią właściwie segregować odpady. W nagrodę każdy dostał pamiątkowy magnes związany z ekologią.

Metody aktywizujące uatrakcyjniły podjęty temat. Dzięki takim zajęciom u dzieci wzrosła świadomość konieczności dbania o nasze wspólne środowisko.

Przedszkolny projekt recycylingowy 26.10.2016