XII PRZEGLĄD RECYTATORSKI

VI PRZEGLĄD PLASTYCZNY

„Twórczość Hanny Niewiadomskiej”

25 kwietnia 2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się kolejna edycja Przeglądu Recytatorskiego oraz Przeglądu Plastycznego pod wspólnym tytułem „Twórczość Hanny Niewiadomskiej”.

Przegląd objęty był Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. Celem Przeglądów jest popularyzacja literatury dziecięcej, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, rozwijanie uzdolnień recytatorskich, scenicznych i manualnych oraz integracja ursynowskiego środowiska przedszkolnego.
Gościem honorowym spotkania była Pani Hanna Niewiadomska, poetka, autorka wierszy i piosenek dla dzieci ujętych w cykl „Bajczytanki Pani Hanki”, posiadaczka tytułu „ Przyjaciel Przedszkola” i „ Przyjaciel Dzieci”.
W tegorocznym Przeglądzie Recytatorskim wzięło udział 15 ursynowskich przedszkoli, z których 34 dzieci przygotowanych przez swoje Panie nauczycielki recytowało wiersze Pani Hanny Niewiadomskiej. Na Przegląd Plastyczny wpłynęło 24 niezwykle pomysłowych prac, ilustrujących wiersze poetki, wykonanych różnorodną techniką plastyczną.
Występującym przedszkolakom gratulowali obecni na przeglądzie: Pan Rafał Miastowski Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów oraz Pani Ewa Cygańska Radna Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.
Po występach dzieci wraz ze swoimi opiekunami odebrały dyplomy i nagrody książkowe z utworami Pani Hanny Niewiadomskiej Był też czas na wspólne zdjęcie z Panią Hanną oraz otrzymanie jej dedykacji w ulubionej książce.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim uczestnikom za zainteresowanie oraz liczny udział w przeglądach. Gratulujemy serdecznie każdemu małemu artyście odwagi, pracowitości i talentu. Podziękowania kierujemy również do nauczycieli i opiekunów za zaangażowanie oraz przygotowanie dzieci i zapraszamy za rok.

Relacja portalu haloursynów

Przegląd recytatorski "Twórczość Hanny Niewiadomskiej" 25.04.2017