Wycieczka autokarowa do Gospodarstwa Agroturystycznego

„Stajnia Wilga” w Cyganówce - relacja

W środę 13.06.2018r. całe nasze przedszkole wyruszyło na wycieczkę autokarową do „Stajni Wilga” w Cyganówce. To Gospodarstwo Agroturystyczne położone w zielonym, sosnowym lesie.

Każda grupa została jednym, indiańskim plemieniem. Każde dziecko przygotowało i ozdobiło papierowy pióropusz, wymyśliło sobie indiańskie imię. Jedna z „Indianek” pomalowała dzieciom twarze. W lesie uczyliśmy się budować tipi, układać ognisko i przygotowaliśmy talizmany plemienne.
       A później zaczęliśmy zabawy. Były „Wyścigi jaszczurek” - dawna gra indiańskich dzieci, polegająca na nawijaniu na patyk jaszczurek wykonanych ze skóry. Potem „Rzut lassem czyli łapanie mustangów” - zabawa polegała na zarzuceniu pętli na pachołek. Następnie „Polowanie na bizony” - każdy uczestnik dostał sznurek jako ogonek bizona. Gra polegała na dogonieniu przeciwników i ocaleniu swojego oraz zebraniu innych ogonków. Przedszkolaki starały się również dzielnie utrzymać na „Równoważni czejeńskiej” - zabawa polegała na przejściu po równoważni.

Chyba największych przeżyć dostarczyło dzieciom przeciąganie liny oraz strzelanie z łuku do celu (oczywiście na przyssawki).
Wszystkim podobała się wyprawa z mapą w poszukiwaniu złota. Każdy uczestnik wypłukał drobinki, które „Indianka” wymieniła mu w „Banku” na cukierki. Bardzo przyjemna była także przejażdżka bryczką.

Bawiliśmy się wspaniale. Aż żal było opuszczać to ciekawe miejsce.

Wycieczka agroturystyczna "Stajnia Wilga" 13.06.2018