WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

W minionym tygodniu dzieci z oddziałów czterolatków oraz pięciolatków uczestniczyły w wycieczce do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Szkoły Głównej Służby Pożarnej. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły usiąść za kierownicą wozu strażackiego, przymierzyć hełm strażacki oraz obejrzeć sprzęt, którego strażacy używają w trudnych warunkach. Panowie Strażacy przybliżyli dzieciom charakter swojej pracy. Zapoznali przedszkolaków z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną oraz sposobami alarmowania w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998.

Zadowoleni i pełni niezapomnianych emocji wróciliśmy do przedszkola.

Bardzo dziękujemy tacie Małgosi z grupy IV za zaproszenie do swojego miejsca pracy. Dzięki temu spotkaniu dzieci poznały specyfikę zawodu strażaka. Zobaczyły prawdziwy sprzęt niezbędny do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Dziękujemy również Panom Strażakom za gorące przyjęcie, pogadankę i prezentację.

Wycieczka do Straży Pożarnej- październik 2016