WYCIECZKA DO POWSINA
Dnia 17 listopada 2017 roku dzieci z grup IV, V, VI, VII i VIII pojechały na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Zajęcia prowadzone były w oparciu o bazę, jaką stanowi Ogród. Składały się z trzech części:
pierwszą stanowiła prezentacja multimedialna, wzbogacona materiałami filmowymi: Jakie gatunki drzew iglastych i liściastych możemy spotkać w naszych lasach? drugą - warsztaty, polegające na własnoręcznym wykonaniu przez dzieci preparatów mikroskopowych, ich obserwacja, analiza. Trzecia część to wycieczka do palmiarni i w terenie. Była poświęcona rozpoznawaniu krajowych i egzotycznych gatunków drzew i krzewów, oraz różnych odmian kwiatów i małych zwierząt. Panie przewodniczki zachęciły przedszkolaków do odwiedzin Ogrodu w rożnych porach roku z rodzicami, do zachwycania się pięknem przyrody. Dzieci pełne wiedzy i uśmiechu wróciły do przedszkola.

Wycieczka do Powsina 17.11.2017