Wycieczka do Muzeum Jeździectwa i Łowiectwa – 30.09.2015

Dnia 30 września dzieci pięcioletnie z grupy IV i V były na wycieczce autokarowej
w Łazienkach Królewskich. Zwiedziły Muzeum Jeździectwa i Łowiectwa. Uczestniczyły w edukacyjnej lekcji muzealnej. Przedszkolaki z grupy V, w lekcji pt.: „Leśne zwierzęta duże i małe”. Odbywającej się w Sali pt.: „Las”. Dzieci poznały środowisko leśne i zwierzęta w nim żyjące. Dużą atrakcją było rozwiązywanie zagadek i kolorowanie zwierzątek. Dzieci były bardzo zainteresowane spotkaniem „oko w oko” z dzikiem, niedźwiedziem. Przedszkolaki były zaaferowane opowieściami i ciekawostkami z życia zwierząt. Podziwiały też ptaki drapieżne, których nie można zaobserwować w naturalnym środowisku. Przedszkolaki z grupy IV, w lekcji pt.: „Zwierzęta dalekie czy bliskie?”. Dzieci poznały zwierzęta charakterystyczne dla poszczególnych kontynentów. Obie grupy szczęśliwe, uśmiechnięte, pełne wrażeń oraz opowieści wróciły całe i zdrowe do przedszkola.

Wycieczka do Muzeum Jeździectwa i Łowiectwa – 30.09.2015