Wycieczka do Fabryki Papieru

W dniu 27.04.2015 r. dzieci z grup: III, IV oraz V odwiedziły Fabrykę Papieru w Konstancinie Jeziorna. Przedszkolaki podczas wizyty poznały historię Fabryki Papieru, zobaczyły różne urządzenia i narzędzia potrzebne do wyrobu papieru oraz dowiedziały się o metodach i sposobach produkowania papieru.

Dzieci zadawały bardzo dużo pytań przewodnikowi jak również same wykazały się dużą wiedzą na temat powstawania papieru.

Wszystkie przedszkolaki ukończyły kurs ręcznego czerpania papieru i własnoręcznie wykonały swoje arkusze papieru, które zabrały do przedszkola. W trakcie zajęć warsztatowych dzieci dowiedziały się, co oznaczają takie pojęcia jak: celuloza, makulatura, sito, masa papiernicza, filigran, znak wodny oraz skąd pozyskiwane są w Polsce surowce do produkcji papieru.

Była to bardzo fascynująca i ciekawa wyprawa.

Wycieczka Fabryka papieru Konstancin - 27-04-2016