Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie

17 listopada 2015 grupy III i V pojechały na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego- CZRB w Powsinie. Mimo, że rano pogoda miała zamiar spłatać figla, szybko okazało się, że stanie się to niemożliwe. Przed dziećmi było wiele wyzwań i atrakcji. Warsztaty przyrodnicze prowadzone były oddzielnie dla każdej z grup. Grupa III dowiedziała się, które zwierzęta zasypiają na zimę, czym się żywią oraz które odlatują na zimę. Dzieci miały okazję oglądać prezentację multimedialną na tablicy interaktywnej, wzbogaconą materiałami filmowymi o życiu zwierząt w lesie. Przedszkolaki udały się także do ogrodu, aby obserwować ptaki, które znajdowały się przy karmniku. Najbardziej zainteresowały je sikorki . Grupa V zapoznała się ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie jesienią. Poznały kształty, barwy i zapachy lasu o tej porze roku oraz różne sposoby przetrwania zimy przez rośliny i zwierzęta. Na koniec obie grupy wykonały jesienne, kolorowe prace plastyczne. Lekcje przyrody pod okiem sympatycznych przewodników dostarczyło dzieciom sporej dawki wiedzy. W doskonałych humorach i z pięknymi wspomnieniami wróciliśmy do przedszkola.

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie - 17.11.2015