WARSZTATY „LABOLO” - relacja

Dnia 29.10.2017r. w naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty „Labolo”. Dzięki nim dzieci mogły przenieść się w świat nauki, zaobserwować ciekawe doświadczenia oraz poznać różne zjawiska chemiczne.

Dzieci poznały niesamowitą postać – Profesora Labolka, który obecny był podczas zajęć. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w warsztatach. Dowiedziały się, jakie są zródła witaminy C i jaką pełni ona rolę w organiźmie. Pani prowadząca wykonała doświadczenia wykorzystując kwasek cytrynowy, sól i cukier. Dzieci miały możliwość obserwować, jak te trzy produkty, w połączeniu ze sobą zareagują. Z ogromnym zainteresowaniem i w pełnym skupieniu patrzyły na wykonywany eksperyment oraz próbowały wyciągać z niego wnioski.

Warszaty „Labolo” z pewnością pobudzają naturalną ciekawość dzieci oraz rozwijają logiczne myślenie. Przeprowadzone zajęcia wywołały ogromne wrażenie i dostarczyły wiele radości dzieciom.

Warsztaty Labolo - Wyjątkowi polscy naukowcy 29.09.2017