„Warsztaty Labolo - „Tajemniczy kosmos” - relacja

Dnia 27.10 odwiedził nas profesorek Labolek. Przygotował super temat: „Tajemniczy kosmos”. Wiele osób zastanawiało się cóż to takiego ten kosmos.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, kto to jest kosmonauta i czym on lata. Dzieci otrzymały informację, że pożywienie, które możemy zjeść podczas podróży w kosmos jest sproszkowane i nie jest ono takie pyszne jak to, które możemy jeść na ziemi.

Dzieci otrzymały też mnóstwo dziwnych, a zarazem śmiesznych pytań: Czy w kosmosie może działać pralka? To co robimy z brudnymi rzeczami?  Na wszystkie otrzymały odpowiedz.

Przedszkolaki już wiedzą, że Ziemia jest okrągła jak piłka. Profesorek Labolek powiedział dzieciom, że mamy 8 planet, które krążą wokół Słońca. Na zajęciach każdy otrzymał magiczny piasek, którego mógł dotknąć: był to piasek kinetyczny.

Na koniec Profesorek Labolek zadawał dzieciom pytania i sprawdzał, czy wszyscy uważnie go słuchali. Okazało się, że to były super zajęcia, ponieważ dzieci znały odpowiedzi na wszystkie pytania :)

Warsztaty Labolo "Tajemniczy kosmos" 27.10.2017