WARSZTATY "LABOLO" - RELACJA

7 listopada 2016 roku odbyły się w naszym przedszkolu ciekawe zajęcia. Gościliśmy Pana Michała z Laboratorium Logicznego myślenia – „Labolo”. Towarzyszył mu Profesor Labolek, który wprowadzał dzieci w świat nauki.

Pan Michał przygotował eksperymenty o gęstości płynów. Dzieci podpowiadały, jakie płyny można ze sobą mieszać. Przeprowadzone były więc doświadczenia z mieszaniem octu, oleju i wody. Dzieci miały możliwość zaobserwować, jak te trzy płyny reagują, gdy się je zmiesza. Zgadywały, obserwowały, wnioskowały. Miały możliwość zobaczyć, jak bąbelki powietrza unoszą w wodzie rodzynki, jak reaguje woda, gdy się dosypie do niej sody i kiedy „oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa”.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Przeprowadzone eksperymenty niewątpliwie wzbudziły w nich ciekawość poznawczą i zainteresowanie światem płynów.

Taka forma zajęć z pewnością kształtuje umiejętność logicznego myślenia, szybkiej analizy faktów, myślenia poza schematami.

Przeprowadzone zajęcia bardzo się podobały – dzieci z niecierpliwością oczekują kolejnej wizyty Pana Michała i Profesorka Labolka.

Warsztaty Labolo - Szalone rodzynki 7.11.2016