Teatrzyk „Zuzia w krainie czarów” - relacja

W piątek 20 października nasze przedszkole odwiedził teatr ze spektaklem pt „Zuzia w krainie czarów”. Aktorzy przedstawili historię Zuzi, która była niesforną dziewczynką. Nie słuchała taty, nie chciało się jej chodzić do szkoły, wolała wagarować i bawić się ze swoim kolegą Antkiem. Pewnego dnia usnęła na ławce i nieoczekiwanie znalazła się w bajce. W lesie spotkała czarownicę, która chciała ją zjeść. Odczarowana przez Robota Chrobota trafiła na zamek, gdzie król organizował zawody rycerskie . Królowi nie spodobało się, że Zuzia jest silniejsza od niego, więc uwięził ją w lochu. Na szczęście uratował ją smok, ale znów znalazła się w lesie, który zamieszkiwała czarownica. Z pomocą naszych przedszkolaków, którzy zamienili się w wilki zła czarownica została wypędzona. Przestraszona Zuzia chciała jak najszybciej wrócić do domu, ale na swej drodze spotkała Kowboja, który chciał się z nią ożenić. Zuzia jednak odmówiła i ruszyła dalej przez las. Napotkany przez nią Krasnoludek wskazał jej drogę do starego Dębu. Dostała od niego wskazówkę jak wrócić do domu. Gdy obudziła się na ławeczce, ucieszyła się, że znów jest pod swoim domem. Po tej przygodzie postanowiła, że zawsze będzie już grzeczna i nie będzie wagarować.

Dzięki temu spektaklowi, dzieci z przedszkola mogły się poczuć nie tylko jak widzowie, ale również jak aktorzy. Niesamowita przygoda Zuzi pokazała, że nie warto być niegrzecznym, bo może się to źle skończyć.

Teatrzyk "Zuzia w krainie czarów" 20.10.2017