Teatrzyk - relacja

W poniedziałek 26.09.2016 dzieci obejrzały w naszym przedszkolu przedstawienie teatralne pt. „Legendy Psiejskie – Czarodziejskie” zaprezentowane przez teatrzyk Parandyk.

Co wynikło ze spotkania sympatycznego kundelka Kajtka z Dobrą Wróżką? Niezwykła przygoda! Wróżka zabrała pieska w baśniową podróż: a to na spotkanie z Syrenką z czasów Warsa i Sawy, a to na spotkanie ze Smokiem Wawelskim, a nawet na sabat czarownic na Łysej Górze.

W pięknej, baśniowej konwencji dzieci zdobyły wiedzę o polskiej historii zaklętej w legendach.

Muzyka, piosenka, ruch i taniec, a także ciekawa scenografia niewątpliwie wzbogaciły odbiór spektaklu przez widzów. Dzieci żywo i emocjonalnie reagowały na poszczególne sceny, miały okazję zapoznać się z różnymi elementami sztuki teatralnej – piosenka i taniec, ruch sceniczny, aranżacja kukiełkami.

Przedstawienie dostarczyło dzieciom radosnych przeżyć i wrażeń, długo oklaskiwały aktorów brawami.

Teatrzyk Legendy Psiejskie - Czarodziejskie 26.09.2016