TEATRZYK "CESARSKI SŁOWIK" - relacja

W dniu 14.11.2016 mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu teatrzyk pt. „Cesarski słowik”.

Przedszkolaków przywitała piosenka pt. „Codziennie bajki jedz”.

Główny bohater - cesarz opowiedział o historii słowika uwięzionego przez jego żonę – cesarzową. W spektaklu przewijały się piosenki śpiewane a’capella, m.in. o „Ryżu”, gdzie dzieci wspólnie inscenizowały ruchem treść; oraz piosenka o małym ptaszku „Wiej wietrze leciutko”. Na scenę zaproszono dwóch chętnych przedszkolaków, którzy występowali jako samurajowie poszukujący słowika. Bajka zakończyła się morałem w postaci piosenki „Dbamy o zwierzęta”.

Dzieci z entuzjazmem oglądały teatrzyk, uczestniczyły w nim werbalnie śpiewając piosenki, rozmawiając z bohaterami. Inscenizowały treść piosenek ruchem i oklaskami. Śmiechu nie było końca.

Nie możemy się doczekać następnego występu tych bohaterów.

Teatrzyk - Cesarski słowik - 14.11.2016