„Święto Pieczonego Ziemniaka” - relacja

W środę 4.10.2017r wszystkie grupy z naszego przedszkola spotkały się aby uczestniczyć w „Święcie Pieczonego Ziemniaka”. Celem spotkania było poszerzenie wiadomości na temat ziemniaka oraz aktualnej pory roku- jesieni. Ziemniaki były tego dnia motywem przewodnim rozegranych konkurencji. Na dzieci czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”, zagadki, konkurs na jak najdłuższą obierkę (w grupach starszych). Poprzez uczestnictwo w obchodach święta, promowano aktywny styl życia oraz ważna była integracja dzieci.Jak na ziemniaczane święto przystało, nie mogło obyć się bez degustacji ziemniaczanych potraw, które były przygotowane w tym dniu. Na zakończenie wszystkie grupy otrzymały dyplomy w nagrodę za wspaniałą zabawę :).

Podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka” wszystkim dopisywał dobry humor a uśmiech nie znikał z twarzy, były również wzajemne podziękowania :).

Święto Pieczonego Ziemniaka 4.10.2017