ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

W dniu 25.11.2011r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych misiów w „Krainie Pluszowego Misia”.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały „Życzenia dla Misia”, oraz wiersz „Miś” J. Brzechwy. Bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”.

Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy, quizy. Dzieci obejrzały inscenizację teatralną „Koło pieca siedzi miś” w wykonaniu Pań Nauczycielek.

A tak powstawał portret Misia „Dziwaczka”, który był rysowany przez naszych małych i bardzo zdolnych artystów z zasłoniętymi oczami.

Po konkursach przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły w dyskotece „Pluszowego Misia”.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci pozowały do zdjęć grupowych w „Krainie Pluszowego Misia” ze swoimi ulubieńcami, a sali czekało na nich ulubione „Małe co nieco” misia Puchatka.

W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić.