ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Nasze Przedszkole przystąpiło do udziału w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Organizatorzy tego przedsięwzięcia:
Przedszkole nr 51 "Misia Czarodzieja"
Doradca Metodyczny m. st. Warszawy
Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Praga Południe.
Cele przedsięwzięcia:
• Przybliżenie Misia jako zabawki, która bawi, uczy wychowuje
• Wspieranie aktywności twórczej dzieci
• Integracja warszawskich przedszkoli
• Promocja wychowania przedszkolnego
• Skupienie ważnych osobistości wokół wczesnej edukacji małego dziecka

Obchody święta w tym roku poświęcone były zwykłym Pluszowym Misiom, które pomagają, pocieszają, bawią się z nami, są naszymi przyjaciółmi i to one stały się twórczą inspiracją dzieci i przełożyły się na wspaniałe dzieła, które pokazane zostały na wystawie.
Warunkiem uczestnictwa jest twórcza działalność dzieci na terenie własnej placówki pod opieką nauczycieli, bądź w domu z rodzicami. Aktywność twórcza będzie polegała na wykonaniu prac plastycznych pod hasłem: ,,Miś bawi, uczy, wychowuje”.

Nasze przedszkolaki wykonały różnorodne prace poświęcone swoim najukochańszym misiom. Na wystawę została wytypowana praca naszej wychowanki z grupy V Wiktorii.

Wiktoria z nagrodą, nowym misiem oraz z dyplomem dla przedszkola za udział w obchodach.

Świętowanie Światowego Dnia Misia i otwarcie wystawy prac „Miś bawi, uczy i wychowuje” odbyło się 25 listopada 2011 r. w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy.