Światowy Dzień Pingwina - relacja

Dnia 26 kwietnia w przedszkolu odbyła się po raz pierwszy impreza z okazji Światowego Dnia Pingwina prowadzona przez nauczycielki z grupy V. Po śniadaniu dzieci ze wszystkich grup zebrały się w sali ruchowej. Przedszkolaki ubrane były w biało-czarne stroje. Towarzyszyły im ulubione maskotki. Dzieci zapoznały się z nazwą święta, prezentacją multimedialną dotycząca pingwinów, gatunków, wyglądu, obyczajów i miejsca występowania na kuli ziemskiej. Wysłuchały piosenki „Zabawa pingwina” i tańczyły ilustrując jej treść. Dużo radości sprawił im konkurs zręcznościowy „Łowienie ryb”. Przedszkolaki podsumowały zdobyte widomości odpowiadając na pytania prowadzących imprezę. Na zakończenie spotkania dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały film „Pingwiny z Madagaskaru”. Otrzymały też rysunki ilustrujące pingwiny, które kolorowały w swoich grupach. Przedszkolna uroczystość była bardzo udana i dostarczyła dzieciom pozytywnych wrażeń.

Światowy Dzień Pingwina 26.04.2017