ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA - relacja

Dnia 10 października w naszym przedszkolu odbyły się obchody Światowego Dnia Drzewa. Dzieci przyszły tego dnia ubrane w kolorze zielonym i brązowym. Każda grupa wykonała drzewo i ozdobiła je liśćmi stosując różnorodne techniki plastyczne. Drzewa te przystroiły salę ruchową, w której przedszkolaki bawiły się podczas imprezy.

Spotkanie rozpoczęło się od odczytania listu okolicznościowego skierowanego do dzieci . Następnie odbył się pokaz najciekawszych stylizacji dotyczących święta drzewa , a przebrane dzieci dostały burze oklasków od pozostałych uczestników imprezy. Przedszkolaki tańczyły z liśćmi przy wesołej muzyce, słuchały odgłosów natury i rozpoznawały śpiew ptaków. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę i obiecały dołączyć do grona „miłośników przyrody”. Miały też możliwość zdobycia dodatkowych informacji przyrodniczych odnośnie zwierząt żyjących wśród drzew. Poznały budowę drzewa i rodzaje drzew (liściaste, iglaste). Z ciekawością śledziły losy bohatera Kazia, który w teatrzyku wyruszył do lasu i uczył się szacunku do otaczającej go przyrody. Obchody święta drzewa zakończyły się sadzeniem drzewa w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci czekają jeszcze zadania przyrodnicze do realizacji w ogrodzie przedszkolnym, ale zostały one odłożone na kolejny tydzień z powodu niesprzyjającej aury.

Obchody Światowego Dnia Drzewa odbyły się w naszym przedszkolu po raz pierwszy, ale ekologia i ochrona przyrody są bardzo ważne i na pewno staną się impreza cykliczną.

Dzień drzewa 10.10.2017