Strażnik Miejski w przedszkolu

Dnia 14 grudnia 2016 roku w grupie V odbyło się spotkanie ze Strażnikiem Miejskim pt. "Uczymy się zachowania w trudnych sytuacjach"

Po przywitaniu Pani omówiła szczegółowo swój mundur. Następnie pokazując ilustracje wspólnie z dziećmi je analizowała – „ Jak należy zachować się w określonej sytuacji?”. W dalszej części zapoznała przedszkolaków z bohaterem opowiadania Piotrem. Dzieci oceniały bohatera negując złe zachowanie. W końcowej części same odgrywały scenki dramowe dotyczące tematu: Zgubienie się w supermarkecie, zasłabnięcie babci, czy zgubienie się w parku wykorzystując przy tym telefon ( znajomość telefonów alarmowych). Pani strażnik uczulała dzieci na to komu można podać swoje dane osobiste, jak również poinformowała, iż każde dziecko musi znać swój adres.

Było bardzo miło i ciekawie.

Strażnik Miejski w przedszkolu