„Bezpieczny przedszkolak”- Spotkanie z policjantem - relacja

W czwartek 28.09.2017 roku przedszkolaki z grupy IV, V, VI, VII i VIII z naszego przedszkola spotkały się z policjantem. Policjant rozmawiał z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa w kontaktach z osobą nieznajomą. Na przykładzie przygód Królewny Śnieżki , dzieci zobaczyły czym może skończyć się nadmierne zaufanie wobec obcej osoby. Bardzo przejęte przedszkolaki dowiedziały się, że nie wolno rozmawiać z nieznajomym, iść z nim do domu , na spacer, czy do samochodu, nie wolno też przyjmować od nieznajomego słodyczy, naklejek ani żadnych innych prezentów. Policjant uwrażliwił też dzieci na zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. Opowiedział im bajkę o króliczku, który myślał, że rozmawia przez Internet z zajączkiem. Niestety, zajączek okazał się groźnym wilkiem. Dobrze, że lekkomyślnego króliczka uratował miś policjant. Tę pouczającą bajkę M. Supińskiej, każdy przedszkolak otrzymał później od pana policjanta na pamiątkę spotkania . Na zakończenie zajęcia przedszkolaki utrwalały znajomość numeru alarmowego 112, pod który można zawsze zadzwonić po pomoc , w każdej niebezpiecznej sytuacji: „Gdy dzieje się coś złego, weź telefon w dłoń. Jedne usta, jeden nos, dwoje oczu i naciśnij zielony dzwoń”.

Bezpieczny przedszkolak - Spotkanie z policjantem 28.09.2017