SPOTKANIE Z POLICJANTAMI I ICH CZWORONOŻNYMI TOWARZYSZAMI

W dniu 20 czerwca nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście, policjanci: st. sierż. Piotr Majewski (tata Karola z grupy V)) oraz asp. Grzegorz Oracki wraz ze swoimi czworonożnymi towarzyszami: Hanterem i Kają z Wydziału Wywiadowczo Patrolowego komendy Stołecznej Policji. Tego dnia dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zgromadziły się w ogrodzie, aby powitać gości. Policjanci opowiedzieli dzieciom, na czym polega ich praca, po co psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadzili krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom psów policyjnych. Następnie odbyła się pogadanka policjantów na temat zagrożeń mogących wynikać z kontaktów z zwierzętami oraz na temat bezpieczeństwa. W rozmowie zwrócili oni szczególną uwagę na zachowanie podczas spotkania z nieznanymi psami. Policjanci zaprezentowali bezpieczną pozycję „Żółwia”, którą należy przyjąć w przypadku ataku ze strony psa. Wszyscy uczestnicy spotkania będą długo pamiętać tą nietypową wizytę. Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie.

Spotkanie z policjantami i ich czworonożnymi towarzyszami