Spotkanie z niepełnosprawnością - relacja

11 stycznia gościliśmy w przedszkolu Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza w składzie Marek (założyciel i Prezes Fundacji TPSW), Karol (trener, coach, działacz na rzecz osób z niepełnosprawnościami) i pies asystujący Spajk.

W warsztatach pt. "Różny jest ten świat - osoby z niepełnosprawnościami" wzięły udział grupy VI VII i VIII. Spotkanie miało na celu rozwinięcie postawy otwartości, akceptacji i empatii oraz ukazanie trudności z jakimi na co dzień spotykają się osoby niepełnosprawne. Dzieci mogły doświadczyć m.in jak trudno osobie na wózku inwalidzkim, wjechać przez próg bez podjazdu oraz jak osoby niewidome poruszają się z pomocą laski.

Warsztaty obejmowały także prezentację multimedialną o tematyce psów pracujących tj. Pies przewodnik i pies asystujący. Obecny w przedszkolu pies Spajk zaprezentował jak pomaga Markowi w życiu codziennym np.zdejmowanie rękawiczek.

Dzieci z dużą dozą ciekawości przyjęły gości, zadawały pytania i uczestniczyły w zadaniach. Z pewnością takie działania edukacyjne niwelują bariery mentalne między osobami sprawnymi a z niepełnosprawnościami, uczą komunikacji, sposobów porozumienia się oraz pomocy potrzebującym.

Spotkanie z niepełnosprawnością - 11.01.2018