„BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” - SPOTKANIE Z LEKARZEM - relacja

Dnia 9 października nasze przedszkole odwiedził specjalny gość. Był nim pan Doktor.

Przedszkolaki podczas spotkania dowiedziały się, że istnieje wiele rzeczy, które mogą wyglądać na miłe, smaczne i zdrowe, ale wcale takie nie są i można się nabrać na nie, podobnie jak nabrała się Królewna Śnieżka na pięknie wyglądające jabłko. Dzieci zrozumiały, że trzeba uważać na lekarstwa z domowej apteczki, które mogą wyglądać jak smakowite cukierki, a wcale takie nie są. Wszystkie dzieci już wiedzą, że nie mogą same sięgać po tabletki. Nie mogą też sięgać po alkohole i inne napoje dla dorosłych, które mogą wyglądać jak soczki, ale są dla dzieci bardzo niezdrowe i niebezpieczne.

Przedszkolaki dowiedziały się również, że łatwo nabrać się na słodko wyglądające zwierzaki. Jednak nie warto podchodzić do nich by je pogłaskać, czy przytulić. Mogą bowiem nagle stać się bardzo niemiłe, pogryźć lub podrapać. Przy tej okazji dzieci ćwiczyły pozycję obronną „żółwika”, którą przyjmuje się w przypadku ataku złego psa.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały książeczkę pt.: „Gruby brzuszek” o skutkach niezdrowego odżywiania się. Wszystkie dzieci pamiętają już o tym, że trzeba jeść zdrowe produkty oraz warzywa i owoce pełne witamin, a unikać słodyczy.

Spotkanie wywarło na nas ogromne wrażenie. Bardzo dziękujemy Panu Doktorowi za poświęcony czas.

Bezpieczny przedszkolak - Spotkanie z lekarzem 9.10.2017