Spotkanie baletowe – 12.10.2015

W dniu 12. 10.2015 roku w naszym Przedszkolu odbył się „Pokaz baletowy”. Tematem przewodnim była operetka. Dzieci dowiedziały się, że wszystkie zaprezentowane tańce mogą też zobaczyć w teatrze. Pierwszym tańcem zachęcającym do wspólnej zabawy była wesoła, rytmiczna polka. Drugim tańcem, który zachwycił szczególnie chłopców był marsz. Chłopcy z grupy IV oraz V stali się na chwilkę żołnierzami i zaprezentowali rytmiczny, równy układ wojskowy. Poszło im doskonale, a w nagrodę za odwagę i poczucie rytmu dostali od publiczności gromkie brawa. Następnym tańcem był węgierski czardasz. Taniec bardzo trudny, wymagający dużo uwagi, skupienia oraz miejsca. Zmieniające się tempo utworu, piękne ubrane baletnice, kolorowe chusty oraz wachlarz bardzo zaciekawiły dzieci. Liczne grono chętnych dziewczynek ze wszystkich grup chętnie uczestniczyło w nauce tańca „Księżniczka Czardasz”. Na koniec spotkania dzieci uczestniczyły w pokazie spokojnego, nastrojowego walca.Spotkanie baletowe bardzo spodobało się dzieciom. Kolorowe stroje baletowe, ciekawe figury taneczne ,różnorodność repertuaru sprawiły, że dzieci były zachwycone i chętnie brały udział w nauce kroków. Z uśmiechem na twarzy i tanecznym krokiem wróciły do swoich sal.

Spotkanie baletowe - 12.10.2015