Przedstawienie baletowe "Czarodziejski ogród" - 11.04.2016 r

W poniedziałek 11. 04. 2016 r. gościliśmy w naszym przedszkolu tancerki z Teatru Wielkiego w Łodzi. Było to kolejne spotkanie przedszkolaków z baletem pod tytułem „Balet XX wieku”. Tym razem była to muzyczno-taneczna wizyta „W czarodziejskim ogrodzie”. Przedszkolaków powitał wiosenny poranek i złote słońce. Potem przyszła kolej na taniec kwiatów i kolorowego motyla. A kiedy nastał wieczór, dla dzieci zatańczył księżyc. Dziecięca widownia była oczarowana pięknymi, barwnymi sukniami i strojami baletnic. Prowadzący spotkanie opowiedział przedszkolakom o podstawowych formacjach tanecznych: solo, w zespole i w kanonie. Dziewczynki wspaniale zatańczyły razem z kwiatami a chłopcy - z motylem. Na zakończenie wszyscy wykonali taniec słońca i księżyca. Mali tancerze z wielkim przejęciem próbowali naśladować pełne wdzięku, płynne gesty  i ruchy baletnic. Wszyscy wspaniale się bawili. Brawom nie było końca.

PRZEDSTAWIENIE BALETOWE „Czarodziejski ogród” 11.04.2016r.