Wędrująca Książka

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do korzystania z  „KĄCIKA WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI” znajdującego się w holu głównym naszego przedszkola.  Akcja ta ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród naszych dzieci i ich rodziców.

Każdy rodzic chciałby dać swojemu dziecku to, co najlepsze. Chciałby aby dobrze się rozwijało, było otoczone życzliwymi ludźmi, by osiągało sukcesy w szkole. Jedną z pierwszych inwestycji w rozwój dziecka jest niewątpliwie czytanie mu książek. Czytanie korzystnie wpływa na rozwój dziecka, rozwija jego mowę,  zwiększa zasób słownictwa, ułatwia wypowiadanie się całymi zdaniami, ponadto poszerza wiedzę dziecka i jego wyobraźnię. To właśnie w książkach znajdzie ono wskazówkę, w jaki sposób zbudować własny system wartości.

Książkę z naszej biblioteczki można zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym miejscu. Zbiór stanowią egzemplarze przyniesione przez dzieci, rodziców, pracowników przedszkola.

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteczki i życzymy miłego czytania.

REGULAMIN
1. Z biblioteki mogą korzystać dzieci i osoby dorosłe. W wypożyczalni jest wolny dostęp do półek, więc książki wybierasz sobie sam.
2. Pamiętaj młody czytelniku!!! Należy wziąć książeczkę jedynie za zgodą Mamy, Taty lub Twojego opiekuna.
3. W przypadku zgubienia lub zniszczenia książki zastąp puste miejsce po niej inną książką.
4. Jednorazowo możesz wziąć jedną książkę na maksymalnie 1 tydzień. Pamiętaj, że jesteś za nią odpowiedzialny. Szanuj ją zatem tak, jakby była to Twoja własna książka. Nie wydzieraj z niej kartek, nie poplam, nie zaginaj rogów.

Życzymy miłej lektury Dyrektor i Rada Pedagogiczna