PIOSENKI MĄDRYCH DZIECI - RELACJA

W dniu 10 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się koncert Małej Orkiestry Dni Naszych pod tytułem Piosenki mądrych dzieci.

Kapitan Jurek Ogórek przywitał dzieci pytaniem: Kto chce być mądry?

Uczeń Kuba i Rafał pirat nauczyli dzieci refrenu piosenki pt.”Mądre dzieci”

„Kto segreguje śmieci? Kto radzi sobie w sieci? Kto przykładem świeci? Kto ognia nie roznieci?”, dzieci odpowiadały gromkim : mądre dzieci!

Uczeń Kuba przedstawił trzech króli, którzy wyjaśnili jak być kulturalnym dzieckiem. Pierwszy król nazywał się Proszę, drugi Dziękuje a trzeci Przepraszam. Wszyscy zaśpiewali piosenkę pt.”Proszę, dziękuje, przepraszam, te słowa dziś ogłaszam”.

Następnym punktem koncertu był quiz w którym brała udział Weronika z grupy V. Pytania dotyczyły bezpiecznego korzystania dzieci z Internetu. Wszystkie odpowiedzi były prawidłowe i uczestniczka otrzymała medal naklejkę od Sowy Mądrej Głowy.

W rytmach Rock nad Rolla, dowiedzieliśmy się co może się przydarzyć dziecku jak nie ma w pobliżu mamy i taty. „Kiedy nie ma obok taty i mamusi, Madre dziecko zawsze być ostrożne musi”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w śpiewaniu, klaskały na refrenie i ruchem ilustrowały  treść utworu.

kolejny quiz dotyczył patriotyzmu, Jurek Ogórek zadał dzieciom trzy pytania: Jak wygląda flaga Polski? Co to jest godło oraz Jak brzmi hymn polski? Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Mały patriota”. Każdy przedszkolak wie że patriota zna historię swojego kraju oraz dba o język ojczysty.

Następny quiz odnosił się do praw dziecka. Na pytania Jurka Ogórka odpowiadała Julia z grupy II. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymała Medal Sowy Mądrej Głowy. Muzycy zapoznali dzieci z utworem pt.”Dziecka prawa to ważna sprawa”.

Ostatnim punktem koncertu była piosenka pt. „Obowiązki dziecka”. Razem odśpiewaliśmy zabawny refren „Mama i Tata to nie są roboty, podwijaj rękawy, bierz się do roboty”.

Koncert zakończył się gromkimi brawami oraz pięknymi uśmiechami dzieci. Bardzo lubimy ekipę Małej Orkiestry Dni Naszych i z niecierpliwością czekamy na kolejny występ.

Orkiestra Dni Naszych - Piosenki Mądrych Dzieci 10.04.2017