Orkiestra Dni Naszych "Po co nam zdrowie?"

Dnia 11 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu Orkiestrę Dni Naszych.

W skład, której wchodzili: Kapitan Jurek-Ogórek, Chłopiec- Kubuś i Pirat-Tomek.

Muzycy zaprezentowali repertuar pt., „Po co nam zdrowie ?”, który obfitował w humor i wesołe teksty rozśmieszające dziecięcą widownie. Wysłuchane przez dzieci utwory to „Piosenka o komputerze”, „ Piosenka, dlaczego warto być czyściochem”, „ Piosenka o sprzątaniu w domu”, „ Piosenka o zdrowym jedzeniu” oraz „ Piosenka o wodzie”.

Dzieci czynnie brały udział w przedstawieniu. Uczyły się krótkich refrenów i wyrażały treść piosenek gestami. Odpowiadały na pytania i zagadki Kapitana dotyczące dbałości o higienę osobistą oraz zdrowe odżywianie. Dwóch reprezentantów naszego przedszkola zostało udekorowanych medalem „Dla zdrowego dziecka”.

Zabawa była wyborna, co widać było po uśmiechniętych twarzach dzieci i gromkich brawach.

Orkiestra Dni Naszych- "Po co nam zdrowie?" 11.05.2016r.