Relacja z imprezy „ Ogólnopolski Dzień przedszkolaka”

Dnia 20 września w naszym przedszkolu odbyło się coroczne święto przedszkolaków. Dzieci wchodzące do przedszkola powitała rano wesoła piosenka pt. „Dzień przedszkolaka”. Nasi milusińscy zaciekawieni i nieco zaskoczeni wędrowali ochoczo do swoich sal. Czekały na nich zabawy i atrakcje przygotowane przez nauczycieli. Po smacznym śniadaniu dzieci zgromadziły się w Sali ruchowej. Otrzymały plakietki „Odznaka super przedszkolaka”. Odśpiewały piosenkę „Dzień przedszkolaka” i wysłuchały informacji o przebiegu obchodów tego dnia w naszym przedszkolu. Miłej zabawy życzyła przedszkolakom pani Dyrektor, która złożyła dzieciom okolicznościowe życzenia. Następnie odbył si ę bal przedszkolaków i rozpoczęły szalone tańce i pląsy przy wesołej muzyce z repertuaru dziecięcego przeplatane konkursami z nagrodami i zabawami integracyjnymi. Wiele śmiechu dostarczyła dzieciom zabawa „Papierowe lody” podczas której zgniatały papierowe kulki z gazety i rzucały, „Bieg z jajkiem” zabawa zręcznościowa czy też „Przeciąganie liny” – grupowe zmagania siłowe (maluchy kontra starszaki). Odbył się też turniej tańca z krzesełkami w kategoriach dzieci młodsze i starsze. Zostali wyłonieni zwycięzcy i otrzymali aplauz publiczności oraz słodką nagrodę. Zabawa zakończyła się pożegnaniem a dzieci zostały poproszone o wykonanie prac plastycznych na temat: „Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu”. W tym miłym dniu nasi milusińscy otrzymali kolorowe balony (symbol uśmiechu), które towarzyszyły im w zabawie w Sali i ogrodzie przedszkolnym.

Elżbieta Śladowska

Dzień Przedszkolaka 20.09.2016