LABOLO- WARSZTATY 1.03.2017

1 marca 2017 roku gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Karolinę z Laboratorium Logicznego myślenia – „Labolo”.

Tematem naszych doświadczeń były „Kwasy i zasady”. Badaliśmy i mieszaliśmy różne roztwory, żeby przewidzieć skutki ich zachowania w zetknięciu z innymi substancjami. Wiemy, że niektóre substancję kwaśne np. kwas cytrynowy lub ocet nie są szkodliwe, zaś silniejsze kwasy mogą nawet poparzyć skórę. Aby sprawdzić czy dana substancją jest kwaśna obserwowaliśmy jak zmienia się kolor w probówce. Naszym wskaźnikiem był sok z czerwonej kapusty, który dolewaliśmy do każdej możliwej substancji np. herbaty, kwasu cytrynowego, proszku do prania, proszku do pieczenia. Wkładaliśmy do probówek specjalne papierki, które wskazywały kolor. Pamiętamy, że różowe zabarwienie wywaru  wskazywało, że jest on kwaśny, zaś niebiesko-zielone - że jest zasadowy.

Dzieci doskonale radziły sobie z mieszaniem substancji, każdy mógł wybrać sobie dowolnie wybrany produkt i stworzyć kolorową miksturę. Z radością  czekamy na kolejne spotkania z profesorem Labolkiem i Panią Karoliną.

Labolo- Warsztaty 1.03.2017r.