SPOTKANIE BALETOWE - RELACJA

W poniedziałek 24. 10. 2016 r. gościliśmy w naszym przedszkolu tancerki z Teatru Wielkiego w Łodzi.

Było to pierwsze w tym roku spotkanie przedszkolaków z baletem pod tytułem „Kulisy baletu klasycznego”. W świat baletu wprowadzały dzieci tancerki Pani Basia i Pani Agnieszka.

Najpierw baletnice pokazały przedszkolakom jak przygotowują się do przedstawienia. Rozgrzewce i lekcji towarzyszyła oczywiście muzyka klasyczna. Prowadzący spotkanie wyjaśnił przedszkolakom do czego służą puenty i jak nazywa się sukienka baletnicy. Dowiedzieliśmy się, że to „paczka”.

Potem zaczął się występ. Dzieci z zapartym tchem oglądały fragmenty baletu klasycznego z „Jeziora łabędziego” i „Dziadka do orzechów”. Przedszkolaki miały też okazję uczestniczyć w prawdziwej lekcji baletu, prowadzonej przez naszych gości. Dzieci z wielkim przejęciem naśladowały gesty i kroki pokazywane im przez baletnice, wspaniale się przy tym bawiąc.

Pożegnaliśmy naszych gości brawami. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z muzyką i baletem.

Spotkanie baletowe - Kulisy baletu klasycznego 24.10.2016