Dzień Ziemi - relacja

Światowy Dzień Ziemi po raz pierwszy obchodzono 22 kwietnia 1970r. w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu środowiska naturalnego. Co roku tego dnia mieszkańcy Ziemi zwracają szczególną uwagę na spustoszenia, jakich dokonał człowiek na swojej planecie, jakie są tego konsekwencje i co należy zrobić, aby poprawić stan naszego środowiska.

23 kwietnia my także obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. Tego dnia dzieci usłyszały skierowany specjalnie do nich list od „Przyrody”, w którym prosi ich o ratunek przed hałasem, zanieczyszczeniami, odpadami. Podczas zajęć w swoich grupach przedszkolaki zastanawiały się jak mogą pomóc przyrodzie. Dzieci postanowiły, że nie będą niszczyć drzew i krzewów, płoszyć zwierząt, nie będą śmiecić. Dowiedziały się również jak jeszcze mogą pomóc Ziemi: poznały i przećwiczyły ekologiczny sposób wyrzucania śmieci- segregowanie odpadów, zrozumiały w jakim celu tak robimy (np. z makulatury można otrzymać nowy papier). Każdy przedszkolak z zainteresowaniem uczestniczył w quizie ekologicznym. Słuchały uważnie, by móc podać właściwą odpowiedź. W zwariowanym wyścigu ekologicznym polegającym na jak najszybszym wyzbieraniu śmieci z „polanki w lesie” wzięły udział najmłodsze dzieci z grup I, II i III. Na koniec wszyscy wesoło się bawili przy piosence o leśnych duszkach sprzątających las.

Dzień Ziemi 23.04.2018