Dzień Pluszowego Misia - relacja

Dnia 25.XI. 2016r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste świętowania Dnia Pluszowego Misia.

Tego dnia dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w uroczystości, która odbyła się na sali ruchowej. Dzieci przywitały się z misiami pochodzącymi z różnych bajek, nauczyły się „ misiowego wierszyka” oraz wysłuchały listu od Kubusia Puchatka. Chętnie odpowiadały na zagadki pochodzące ze Stumilowego Lasu.

Razem ze swoimi maskotkami, przedszkolaki zatańczyły taniec do piosenki „Jadą, jadą misie”. Ogromną radość sprawiła dzieciom zabawa „zaczarowaną kostką” za pomocą, której wyrażały uczucia. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z zagadkami muzycznymi pochodzącymi ze znanych im bajek. Duże emocje wywołała u dzieci zabawa pt. „ Małe, co nieco”, w której za pomocą zmysłu smaku odgadywały nazwy przysmaków misiów.

Na zakończenie uroczystych obchodów Dnia Pluszowego Misia dzieci wraz ze swoimi Paniami zatańczyły taniec do piosenki „ Pokochaj pluszowego misia”. Z uśmiechem na twarzy powróciły do swoich sal, gdzie czekała na nich odznaka „Przyjaciel Pluszowego Misia”.

Dzień Pluszowego Misia 25.11.2016