DZIEŃ MARCHEWKI- relacja

W środę 29.11.2017r wszystkie grupy z naszego przedszkola brały udział we wspólnym świętowaniu z okazji  „Dnia Marchewki”. Celem spotkania było poszerzenie wiadomości u dzieci na temat dobrze znanego im warzywa- marchewki. Motywem przewodnim spotkania był kolor pomarańczowy. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zadaniach przygotowanych dla nich przez Królika Szarusia. Dzieci starsze z zaciekawieniem obejrzały " marchewkową prezentację" i chętnie odpowiadały na przygotowane dla nich pytania. Wszyscy zaproszeni goście zatańczyli "marchewkowy taniec" do piosenki pt."Urodziny marchewki" Uśmiechom nie było końca.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od swoich Pań odznakę " Marchewkowego Detektywa". W przedszkolnym jadłospisie nie zbarakło również pomarańczowego koloru. Uczestnictwo we wspólnych zabawach zapewniło przedszkolakom sporą dawkę dobrego humoru oraz wiedzę na temat pomarańczowego warzywa- MARCHEWKI :-)

Dzień marchewki 29.11.2017